Published On: Mon, Apr 9th, 2018

Cherokee Elementary School (3rd – 5th grades) Honor Rolls – 3rd Nine Weeks

 

3rd Grade

Principal’s Honor Roll: Aleiyah Hull, Anana Hicks, Ayanna Lambert, Chaz Martens, Dalton Yates, Deanna Long, Dillon Beam, Jamee McMillan, Johnny Long, Jonathan Rivera-Gomez, Kingston Welch, Kiowa George, Madigan Welch, Tymius Allison, Utsela Saunooke

A Honor Roll: Kailyana Hornbuckle-Standingwater, Livia Crowe, Mariah Taylor, Meli Winstead, Nyla Queen

B Honor Roll: Addison Stewart, Adriana Rojas, Aiden Larch, Aniebreigh Mora, Annie Tramper, Aubree Grimes, Auron Taylor, Brandy Martinez, Chloe Locust, Christian Grant, Christian Martinez, Cynthia Suanooke, Dante Bigwitch, Emilee Brady, Emily Maney, Houston Hornbuckle, Jayden Bradley, Joscelyn Stamper, Joseph McCoy, Kayla Giullen, Kaylee Wolfe, Kierstan Cucumber, Kyitan Johnson, Lucas Wildcat, Melody Tramper, Nicholai Solis, Nicholas Ensley, Reginald Hyatt, Shataya Chambers, Teela Ross, Trennan Calhoun

Merit Honor Roll: Alexis Grimes, Ava Walkingstick, Carter Bird, Daisee Fourkiller-Raby, Jade Palomo, Kaden Wolfe, Marley Crowe

 

4th Grade

Principal’s Honor Roll: Chloe Owle, Izabella Terrell, Javan Garcia, Kellen Ensley, Olivia Arch, Owen Bird, Suri Watty, Timber Sampson

A Honor Roll: Jocelyn Saunooke

B Honor Roll: Aracelia Martinez-Arch, Chaske Raines, Connor Junaluska, Dawson Clapsaddle, Dominic Arch, Francesca Armachain, Fred George, Gus Burgess, Jadence Saunooke, Jessie Wildcat, Josilyn Ledford, Kieaira Ensley, Leland Locust, Leilah Lossiah, Lilia Jarvis, Maritza Luna, Marleigh Aguilera, Michael Lozano-Rodriguez, Nikki Toineeta, Oscar Guillien-Swayney, Payton Driver, Sara Toineeta, Shawnee Kirkland, Shona Cole, Tavyin Bark-Cruz

Merit Honor Roll: Ayianna Locust, Blake Wolfe, Cyrus James, Gabriella Smith, Joshua Hornbuckle, Tevin Ross, Tsa-li Dv-di-s-di, Zachary Seay

 

5th Grade

Principal’s Honor Roll: Abreana Hornbuckle, Amila Lossie, Dacia Warrington, Haylie Woodard, Jessie Hernandez, Tyruss Thompson

A Honor Roll: Aaliyah Reed, Chanttin Tramper, Corbin Freeman, Elaina West, Joselyn Long, Kiri Hill, Sadie Rivera-Gomez, Samuel Welch

B Honor Roll: Alexis Davis, Alyssa Freeman, Amiya Lequire, Ayosta Lossie, Brandon Santiago, Cameron Squirrell, Cassius Murphy, Cecily Swimmer, Chayton Medford, Elliot Shell, Emma Quijada, Falon Welch, Gideon Freeman, Jada Cruz, Josiah Sherrill, Josiah Sneed, Josiah Teesateskie, Kai Saunooke, Kedrick Panther, Malachi Driver, Matthew Garcia-Wahnetah, Natalie Bradley, Native Walkingstick, Nevayah Panther, Savian Davis, Sean Henderson, Shawnee Bushyhead, Thomas Parsons, Tricyus Calhoun, Xain Maney, Xavier Sanchez, Vincent Owle

Merit Honor Roll: Brett Elders, Chayton Ledford, Dailin Panther, Elijah Squirrell, Joseph Porter, Keaton Arch, Kendra Arch, Luke Smith, Thomas Sequoyah, William Welch

print