Published On: Fri, Jan 26th, 2018

Cherokee Elementary School Honor Roll – 2nd Nine Weeks

 

3rd Grade

Principal’s Honor Roll: Aleiyah Hull, Anana Hicks, Deanna Long, Denver Porterfield, Jamee McMillan, Johnny Long, Kingston Welch, Madigan Welch, Tymius Allison, Utsela Saunooke, Zaynon Taylor

A Honor Roll: Aiden Larch, Dillon Beam, Kierstan Cucumber, Meli Winstead, Noah Watty

B Honor Roll: Adriana Rojas, Annie Tramper, Aubree Grimes, Ayanna Lambert, Carlito Huerta-Perez, Chaz Martens, Chloe Locust, Christian Grant, Christian Martinez, Cynthia Saunooke, Dalton Yates, Emilee Brady, Emily Maney, Joscelyn Stamper, Kailyana Hornbuckle-Standingwater, Kaylee Wolfe, Kiowa George, Kyitan Johnson, Kymani Foalima, Livia Crowe, Mariah Taylor, Nyla Queen, Qinyen Panther, Reggie Hyatt, Roeleana Welch, Trennan Calhoun

Merit Honor Roll: Addison Stewart, Beau Wildcatt, Brandy Martinez, Dre Santiago, Jezakiah Driver, Landon Seay, Lilliana Pheasant, Melody Tramper, Phillip Saunooke, Sage Bark, Shataya Chambers, Teela Ross

 

4th Grade

Principal’s Honor Roll: Chaske Raines, Dawson Clapsaddle, Fred George Jr., Javan Garcia, Jessie Wildcat, Kieaira Ensley, Kiera Toineeta, Lilia Jarvis, Marveigh Aguilera, Nikki Toineeta, Olivia Arch, Payton Driver, Sara Toineeta, Suri Watty, Tayvin Bark-Cruz

A Honor Roll: Araceli Martinez-Arch, Gus Burgess, Josilyn Ledford

B Honor Roll: Ayla Ross, Chloe Owle, Colby Lossie, Dominic Arch, Emiliano Garcia, Francesca Armachain, Jadence Saunooke, Jocelyn Saunooke, Kellen Ensley, Leilah Lossie, Mato Nierenhausen, Maritza Luna, Michael Lozano-Rodriguez, Shona Cole, Sienna Wahnetah, Spencer Moore, Talan Crowe, Tevin Ross, Timber Sampson

Merit Honor Roll: Blake Wolfe, Cyrus James, Gabriella Smith, Hunter Mathis, Krenston Armachain, Jack Teesateskie

 

5th Grade

Principal’s Honor Roll: Aaliyah Reed, Alyssa Freeman, Amila Lossie, Eliana West, Gideon Freeman, Haylie Woodard, Isabella Jones, Jessie Hernandez, Joselyn Long

A Honor Roll: Brandon Santiago, Kieran Wolfe, Nevayah Panther

B Honor Roll: Addi Taylor, Alexis Davis, Amiya Lequire, Cameron Squirrell, Chanttin Tramper, Charli Cabe-Garcia, Cheyton Medford, Dacia Warrington, Elliot Shell, Emma Quijada, Falon Welch, Izzy Fourkiller-Raby, JC Porter, Kai Saunooke, Kiri Hill, Luke Smith, Sadie Gomez-Rivera, Samuel Welch, Thomas Myers, Tricyus Calhoun, Tyruss Thompson, Vincent Owle, Xain Maney, Xavier Sanchez

Merit Honor Roll: Abreana Hornbuckle, Ayosta Lossie, Brett Elders, Cassiue Murphy, Chayton Ledford, Dailin Panther, Elijah Squirrel, Josiah Sneed, Keaton Arch, Kedrick Panther, Kendra Arch, Native Walkingstick, Shawnee Bushyhead, Thomas Parsons, Thomas Sequoyah, William Welch

print